top of page

Zasady psychoterapii online

Proszę zapoznaj się z zasadami pracy online - poniżej, przemyśl się czy taka forma naszej współpracy będzie_jest dla Ciebie dostępna i poniższe zasady będą respektowane. W razie, wątpliwości, pytań proszę o e-mali lub kontakt telefoniczny.

 

Spotkania online prowadzę w godzinach 8:00 - 20:00 polskiego czasu, sesja trwa 45 minut.

Komunikatory: ​Zoom, WhatsApp, Skype,Messenger

W celu rezerwacji pierwszego spotkania proszę o email lub kontakt telefoniczny, jeśli nie odbieram proszę o sms – oddzwonię i ustalimy termin spotkania.

 

Płatności

W przypadku pierwszego spotkania poproszę o płatność przed sesją, nie opłacenie oznaczać będzie dla mnie anulowanie przez Ciebie umówionego spotkania.

W trakcie pierwszych konsultacyjnych spotkań ustalimy szczegółowe zasady naszej współpracy w tym płatności.

Formy płatności: PayPal, Revolut, przelew.
 

Poufność

Dbam o poufność spotkań jest to również obowiązek osoby korzystającej z psychoterapii. Dlatego proszę zadbać o to by w pokoju nie było osób trzecich oraz o to by w trakcie trwania sesji nikt nie wchodził do pokoju.

Jak przygotować się do spotkania online przeczytasz poniżej.

 

Jeśli podczas sesji online do pomieszczenia w którym jesteś będą wchodziły osoby trzecie zastrzegam sobie możliwość przerwania i/lub zakończenia sesji i ta sesja jest w całości płatna.

Spóźnienie się na sesję

Umawiamy się na konkretny dzień i godzinę i czas trwania spotkania, jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł tego zrobić o czasie, a Twoje spóźnienie będzie dłuższe niż 15 minut, proszę o kontakt sms z orientacyjną godziną w jakiej się połączysz, wtedy na Ciebie poczekam. Jeśli nie otrzymam takiej informacji uznam, że sesja jest „odwołana” i w pełni płatna. Sesja online trwa 45 minut, nie ma możliwości przedłużenia spotkania, jeśli się spóźnisz.

 

Przesuwanie i odwoływanie sesji

Zaplanowaną sesję można odwołać lub przesunąć na inny termin poprzez kontakt telefoniczny lub sms najpóźniej na dzień przed ustalonym terminem. Nie odwołane lub odwołane później spotkania podlegają pełnej opłacie.

 

Przeciwwskazania

do terapii online

Moja oferta pomocy online nie jest skierowana do osób, które planują/podjęły próbę samobójczą lub skrzywdzenie siebie w inny sposób. Dla takich osób zalecany jest bezpośredni kontakt z psychiatrą, psychoterapeutą.

Jeśli czujesz się bardzo rozchwiany_a emocjonalnie, masz myśli samobójcze - niezwłocznie zadzwoń na pogotowie albo po bliską osobę.


Jeśli w trakcie terapii uznam, że zagrożone jest życie klienta lub osób trzecich zastrzegam sobie prawo do odstąpienia od zasady zachowania poufności w celu ochrony życia i zdrowia osób zagrożonych i poinformowania o istniejącym zagrożeniu odpowiednie służby.

Nie podejmuję się pracy psychoterapeutycznej online:
z osobami z diagnozą zaburzenia osobowości, w głebokiej depresji, silnie uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz u których pojawiają się: nawracające myśli samobójcze i zachowania autoagresywne, stany psychotyczne, problemy z kontrolowaniem agresji. 

Jeśli w trakcie terapii uznam, że osobie, potrzebna jest pomoc bezpośrednia i nie wskazana jest pomoc online, zastrzegam sobie prawo do zawieszenia lub zakończenia współpracy - zalecając konieczne formy pomocy na żywo w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą.

IMG_5080.png

Jak przygotować się do terapii online

Poufność i bezpieczeństwo
 

Zadbaj o swój komfort, spokój i swobodę wypowiedzi, na spotkaniach online bądź w pomieszczeniu, którego drzwi możesz zamknąć.

Jeśli w innych pomieszczeniach są inne osoby poinformuj je, że masz ważne spotkanie online i nie będziesz dla nich dostępny_a. Ustal z domownikami, że na czas spotkania, to strefa dla nich niedostępna. (Warto też zadbać o to by zwierzęta domowe nas nie rozpraszały.) W wyjątkowych sytuacjach rozwiązaniem może okazać się rozmowa we własnym samochodzie.

Zadbaj to by to co mówisz nie będzie słyszalne przez innych, możesz rozproszyć głosy naszej rozmowy przez postawienie głośnika bluetooth/radia za drzwiami pokoju i włączenie muzyki lub white noise/biały szum.

Technikalia

Zadbaj o stabilną jakość połączenia, jeśli w domu z WIFI korzysta wiele osób może to LTE/4G/5G będzie pozwalało na lepszą jakość połączenia.

Podczas terapii online ważne jest żebyśmy się dobrze słyszeli i widzieli zlecam więc laptop, tablet - smartfon może być za mały. Słuchawki? Jeśli bezprzewodowe to ok, na kablu dla mnie bywają ograniczające.

Miejsce

Zadbaj o wygodę siedzenia, tak by było widać nie tylko twarz lecz też sylwetkę. W trakcie sesji będziemy to obserwować i dbać o swobodę.

Miejsce gdzie będziesz podczas spotkania, ma być wygodne - jednak pamietajmy o intencji naszego spotkania. Jak się ubrać? Wygodnie, jednak tak, jakbyś poszła, poszedł również na spotkanie w gabinecie psychoterapeutycznym.

Nas czas spotkania: wycisz telefon i powiadomienia na innych urządzeniach, możesz przygotować sobie coś do picia i chusteczki. Dobrze jest mieć w pobliżu białe kartki papieru i coś do pisania, rysowania. 

Pamiętaj, że nasze spotkanie
TO CZAS dla CIEBIE,
to ważne spotkanie, pozwól sobie skupić się na tym co tu i teraz.

 

Pomocne może być, by na kilka minut przed sesją wyciszyć się, można sobie pochodzić po pokoju... wyobrazić „drogę” do gabinetu. Tak samo po spotkaniu, po rozłączeniu - pobądź w „drodze” powrotnej z gabinetu do Siebie i codzienności.

Dzięki temu, przed dostrajamy się do spotkania: Jak się czuję? Jak czuję się w ciele? Czy mam jakiś „temat” na sesję? Natomiast po sesji mamy czas na refleksję, asymilację i integrację tego co wydarzyło się na spotkaniu.

Image by Paige Cody
bottom of page